• O nás

•      Základná umelecká škola Sládkovičovo vznikla 1.9.1997 osamostatnením  pobočky základnej umeleckej školy v Galante. Jej vedením bol poverený Mgr. art. Aleksandar Kovačevič a školu navštevovalo 106 žiakov, z toho 48 v hudobnom a 58 vo výtvarnom odbore. Súčasťou školy bolo aj novovzniknuté elokované pracovisko vo Veľkých Úľanoch – výtvarný odbor. Na škole pôsobili 4 interní a 6 externí učitelia. Organizačné schopnosti vedenia a nadšenie pedagógov oživili kultúrne dianie v meste a škola sa dostala do širšieho povedomia. Stúpal počet žiakov a vznikali aj nové odbory. V školskom roku 1998/99 začal na škole pracovať literárno – dramatický odbor a vo Veľkých Úľanoch hudobný odbor.

1.2.1999 sa riaditeľkou ZUŠ stala Mgr. art. Ildikó Baloghová. Pod jej vedením začal v školskom roku 2000/01 pracovať tanečný odbor a v školskom roku 2002/03 vzniklo elokované pracovisko v Pustých Úľanoch.

1.9.2003 bola za riaditeľku ZUŠ zvolená Mgr. art. Andrea Takácsová a 1.9.2004 sa riaditeľom stal Mgr. art. Štefan Ternóczky. Ich zásluhou škola získala kvalitné materiálno – technické vybavenie a skvalitnil sa pedagogický zbor.

1.3.2005 sa ZUŠ stala súčasťou Spojenej školy Sládkovičovo. Jej riaditeľkou bola Mgr. Adriana Farkašová a zástupcom pre ZUŠ  Mgr. art. Štefan Ternóczky. V školskom roku 2005/06 sa ZUŠ presťahovala do iných priestorov do budovy CVČ na Fučíkovej 4. Vzniklo tiež elokované pracovisko v Jelke. Nasledujúci školský rok vznikla elokovaná trieda v Abraháme. V roku 2007 začalo vyučovanie aj v elokovanej triede vo Veľkej Mači a v roku 2008 vo Voderadoch.

Od roku 2007/08 škola pôsobila vo vynovených priestoroch v areáli ZŠ na Školskej ulici.

Od 1.  júna 2015 je riaditeľkou Spojenej školy PaedDr. Slávka Kramárová.

V školskom roku 2019/2020 sa ZUŠ presťahovala do zrekonštruovanej budovy na Abrahámskej ulici. Priestory školy sú prispôsobené našim potrebám a škola disponuje aj vlastnou koncertnom sálou.

V súčasnosti škola poskytuje primárne umelecké vzdelanie v troch odboroch – hudobnom, výtvarnom a tanečnom. Školu navštevuje 456 žiakov, z toho  289 v hudobnom,  142 vo výtvarnom a 25 v tanečnom odbore. V škole vyučuje 27 pedagógov.

Cieľom našej ZUŠ je podchytiť čo najširší okruh záujemcov o umelecké vzdelávanie, teda vychovávať milovníkov ako aj aktívnych tvorcov umenia. Okrem prípravy talentovaných žiakov na vyšší typ školy vychovávame hudobných amatérov, vzdelaných konzumentov hudobného umenia a tiež  zabezpečujeme rozvoj estetickej výchovy pre čo najväčší počet detí a mládeže vo všetkých umeleckých odboroch. Celým výchovno-vzdelávacím procesom sa snažíme prepájať praktické (interpretačné a tvorivé) zručnosti s rozvíjaním emocionálnych, vedomostných, logických a kreatívnych kompetencií žiaka. Žiakom umožňujeme verejne prezentovať svoje výsledky na podujatiach našej školy : interné koncerty, triedne prehrávky, vianočný koncert a záverečný koncert. Okrem sólových vystúpení škola ponúka možnosť zapojiť sa do spoločného muzicírovania v rôznych komorných zoskupeniach. Škola sa zapája do rôznych regionálnych aj celoslovenských projektov.
        Je organizátorom Klavírnej súťažnej prehliadky pre mladých interpretov zo základných umeleckých škôl.
             Našim cieľom je, aby  absolvent základného umeleckého štúdia mal odborné vedomostí a zručností  a vedel  prejaviť svoju individualitu a umeleckú orientáciu.